Meble Bielsko

Twoje meble, nasza pasja

Szafy przesuwane na wymiar Bielsko-Biała

Projekty nowoczesnych wnętrz kładą szczególny nacisk na optymalne wykorzystanie przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej klasy i komfortu we wnętrzu pomieszczenia. Kluczem do odpowiedniej aranżacji pomieszczenia jest połączenie przemyślanego projektu z odpowiednim wyposażeniem.

Praktyczne rozwiązanie

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu jest umieszczenie w nim szafy przesuwanej na wymiar. Szafa dostosowywana jest zawsze do wielkości pomieszczenia. Pozwala zaoszczędzić cenne miejscu, gdyż jest najczęściej zabudowywana w ścianie. Ponadto, stanowi oryginalny dodatek do naszej sypialni lub garderoby. Jej duża pojemność ułatwia zachowanie porządku we wszystkich elementach garderoby – min. w odzieży i obuwiu. Świadomość posiadania wszystkich najważniejszych ubrań w jednym miejscu pozwala sprawnie organizować swoje działania.  Wówczas nie musimy się bowiem zastanawiać, gdzie posiadamy potrzebne nam w danym momencie rzeczy.

Rozmiar na plus

Dużym atutem wyboru szaf przesuwanych na wymiar jest ich wielkość. Mogą być one projektowane wielopoziomowo, zarówno wzwyż, jak i wszerz. Tym samym w dowolnej konfiguracji otrzymujemy możliwość posiadania większej ilości miejsca. Zdarza się, że projektujemy szafy, które pokrywają całą ścianę. Tego typu projekt gwarantuje wielowymiarowe możliwości. Na dole umieszczamy specjalne półki na buty i miejsca na specjalne kosze na ubrania. Wyższe kondygnacje przeznaczone są najczęściej na swetry, spodnie, koszulki i inne elementy. Część miejsca zostaje również zaadaptowana z myślą o koszulach. Pojawiają się wówczas pałąki i umieszczone na nich wieszaki. Tak zaprojektowana szafa stanowi doskonały element wnętrza. Poza czysto funkcjonalnym przeznaczeniem, z powodzeniem może pełnić rolę stylowego dodatku do wnętrza i wpisywać się w całą koncepcję pomieszczenia.

Meble Bielsko-Biała

Nie zwlekaj, zadzwoń i umów się na wycenę!

Dwa warianty działania

Szafy przesuwane na wymiar Bielsko wykonujemy w dwóch różnych wariantach:

  • w zabudowie szkieletowej, gdzie szafa nie posiada pleców, a jedynie potrzebne do jej zmontowania elementy
  • zabudowie pełnej, gdzie szafa posiada elementy, takie jak plecy, boki, sufit i podłogę

Wielowymiarowe możliwości, czyli szafy do każdego wnętrza

Największym atutem szaf przesuwanych na wymiar jest możliwość dostosowania ich do danego pomieszczenia. Tym samym mogą być one z powodzeniem umieszczane w pomieszczeniach, takich jak:

  1. Salon – to miejsce relaksu i odpoczynku, w którym każdy chce posiadać niekrępującą ruchów przestrzeń. Umieszczenie w nim szafy idealnie dopasowanej do pomieszczenia pozwala zoptymalizować całą przestrzeń i wydzielić odpowiednie miejsce np. na telewizor. Jednocześnie umożliwia ukrycie kabli czy rur biegnących za szafą. Pozwala wyeksponować trofea, zdjęcia i pamiątki w dowolnej konfiguracji.
  2. Sypialnia – umieszczenie szafy na wymiar w tym pomieszczeniu to doskonały sposób na wykorzystanie przestrzeni i scalenie garderoby z sypialnią. To zwrot w stronę funkcjonalności i komfortu życia. Istnieje możliwość podzielenia szafy na część męską i damską. Pozwoli to tym samym zachować porządek i odpowiednią hierarchię. Zaprojektowanie szafy w ciepłych i przyjaznych dla oka kolorach pozwoli ukoić nerwy po ciężkim dniu i maksymalnie się odprężyć.
  3. Pokój dziecięcy – umiejscowienie dużej szafy w pokoju dziecka to dobry sposób na naukę dbałości o szczegóły i porządku. Projektowane przez nas szafy pozostawiają dużo przestrzeni na kose, szuflady i pudła z zabawkami, a także specjalne przegrody na drobiazgi, malowidła i inne elementy. Tworzymy projekty z myślą o rozwoju dziecka, które z czasem będzie potrzebować więcej miejsca na elementy garderoby, takie jak spodnie, swetry czy koszule. Dopuszczamy zatem wariant modyfikacji poszczególnych elementów.
  4. Łazienka – to miejsce, w którym szczególnie potrzebujemy porządku. Kosmetyki, ręczniki, żele, mydła, szampony, akcesoria łazienkowe… Wiele z tych elementów powinno znaleźć swoje miejsce w projekcie wyposażenia. Umiejscowienie łazienki w sąsiedztwie sypialni i łączenie jej z garderobą pozwala stworzyć poczucie niezależności i intymności. Wówczas drzwiom suwanym możemy nadać specyficzny charakter i wzór, które pozwoli wpasować się w design rozdzielanych wnętrz.
  5. Przedpokój – jest to pomieszczenie, w którym liczy się przede wszystkim ergonomia, funkcjonalność i swoboda. To pierwsze miejsce dla gości, przekraczających próg naszego mieszkania. Kluczem jest zaprojektowanie go w sposób gwarantujący wytworzenie właściwego nastroju i klimatu. Szafa na wymiar w przedpokoju skutecznie nada się do przechowywania rzeczy rzadziej używanych, takich jak narty, walizki czy ozdoby świąteczne. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie lustra w drzwiach – pozwoli to bez ograniczeń przeglądać się wszystkim gościom i domownikom przed wyjściem na zewnątrz.